Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 21:59
 
KARTALLILARIN (16 B) HAYKIRIŞI!
İETT'nin aldığı akıl almaz bir karar sonrası seferleri sonlandırılan Kadıköy-Kartal Top Selvi arasında çalışan 16 B hat numaralı otobüsünü Kartallılar geri istiyor
YEREL Haberi
KARTALLILARIN (16 B) HAYKIRIŞI!

 

Yıllardır Kartallıların hizmetinde olan 16 B hattı alınan anlamsız bir karar sonrası kaldırılınca yolcuların tepkisini çekti.

Gerek şahsi başvurularla gerekse de sosyal medya üzerinden sesini duyurmaya çalışan Kartallılar, sorunlarına duyarsız kalan İETT ve İBB yetkililerine sitemlerle dolarken, Kartal'ın 6 mahalle Muhtarı konuyu dilekçe ile İETT'ye taşımalarına karşın sonuç alamadılar.

Yaklaşık olarak 150-200 bin civarında insanın yararlandığı hattın ani bir kararla kapatılması özellikle de pandemi dönemi yaşanırken Kartallıların tepkisine neden oldu. İETT verdiği cevapla bir başka hat ile Metro bağlantılı sefer başlattıkları söylerken, söz konusu mağduruyetin giderilemediğinin farkına varamadı.

Esentepe, Karlıktepe, Cevizli, Yunus, Petroliş ve Yukarı Mahalle muhtarlarının ortak verdiği dilekçe olumlu sonuçlanmazken, Kartallıların seyahat sorunları devam ediyor.

Kartallılar İBB yönetiminden ivedi olarak sorunlarının giderilmesini ve 16 B hattının seferlerine yeniden başlamasını talep ediyorlar.

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: KARTALLILARIN, (16, B), HAYKIRIŞI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı