Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 22:45
 
DÜNYA'DA 1 MİLYON KİŞİ ÇİN AŞISI OLDU
Çin’de ulusal aşı geliştirme grubunun şefi olarak görev yapan Zheng Zhongwei’, bugüne kadar 1 milyona yakın kişiye aşı yapıldığını ve önemsiz sayılabilecek yan etkiler dışında olumsuz bir durumla karşılaşılmadığını açıkladı.
DÜNYA Haberi
DÜNYA'DA 1 MİLYON KİŞİ ÇİN AŞISI OLDU

Şimdiye değin yapılmış olan klinik denemelerin ve acil aşılamaların Çin’in Covid-19’a karşı geliştirdiği aşıların güvenli ve etkili olduğunu kanıtladığını vurgulayan Zheng Zhongwei, tümm aşılamaların, tamamen gönüllülük temelinde ve ilgili yasa ve kurallar uyarınca, olası riskler üstlenilerek yapıldığına işaret etti.  
 
Çin dışında farklı ülkelerde de çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Zheng, rapor edilen önemsiz bazı istenmeyen etkiler dışında hiçbir ciddi yan etki saptanmadığını söyledi ve
söz konusu aşılardan yaptırmış olan 60 bin kişinin yurt dışına, yüksek risk içeren bölgelere seyahat ettiğini ve bunların hiçbirinden ciddi bir enfeksiyon sinyali alınmadığını da belirtti.
 
Çin’de şu anda 5’i üçüncü faz klinik deneyleri süren 15 aşı geliştirilmiş durumda. Aralarında Türkiye’nin de olduğu çok sayıda ülke, Çin ile aşı anlaşması imzaladı      

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: DÜNYA'DA, 1, MİLYON, KİŞİ, ÇİN, AŞISI, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı